OCHRONA WŁAŚCICIELA

PIERWSZE SPOTKANIE OCENA NIERUCHOMOŚCI

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na pierwszym spotkaniu jesteśmy w stanie fachowo ocenić substancję mieszkania. To ważny początkowy element współpracy, który pozwoli nam określić funkcjonalność wyposażenia i wygląd mieszkania. Doradzimy, czy rozpocząć wynajmowanie nieruchomości w aktualnym stanie czy może zainwestować w doposażenie mieszkania lub remont.

KALKULACJA CENY NAJMU

Nam jak i Państwu zależy aby mieszkanie wynajęło się za jak najwyższą cenę. Każdą cenę ustalamy indywidualnie bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, jednocześnie kierując się również okresem w jakim mieszkanie trafiło na rynek. Zbyt wysoka cena może bowiem spowodować, że przez jakiś czas mieszkanie pozostanie niewynajęte. A w tym okresie poniesiecie Państwo koszty (czynszu, mediów ) jak i również na nim nie zarobicie.

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTÓW

Efektywne zarządzanie Państwa mieszkaniem wiąże się z dostarczeniem niezbędnych dokumentów dot. administracji i dostawców mediów. Potrzebujemy uzyskać od Państwa aktualne dane kontaktowe i aktualną wysokość opłat. Ma to na celu uiszczanie wyznaczonych opłat za mieszkanie do ww. instytucji. Ważną informacją dla właścicieli mieszkań jest to, że od momentu przejęcia mieszkania w zarząd będziemy stale dbali o terminowe wpłaty oraz będziemy w stałym kontakcie z administracją i dostawcami mediów.

ZMIANY W ADRESIE DO KORESPONDENCJI

Aby proces zarządzania najmem działał prawidłowo, a jednocześnie żebyśmy mogli wyręczyć Państwa w obowiązkach związanych z Waszym mieszkaniem, należy u dostawców mediów jak i w administracji odwołać stałe polecenie zapłaty jak i również zmienić adres do korespondencji na A.Dragowski Sp. zo.o. Jako Spółka zarządzająca Waszym mieszkanie przejmiemy na siebie płatności do administracji i dostawców.

INWENTARYZACJA MIESZKANIA

Inwentaryzacja mieszkania ma na celu sporządzenie szczegółowego spisu wyposażenia oraz wykonanie zdjęć potwierdzających stan mieszkania. Najprościej rzecz ujmując w spisie ujęte jest całe wyposażenie lokalu jak i również ewentualne uszkodzenia i ślady użytkowania. Najemca, podpisując protokół zdawczo -odbiorczy zobowiązuje się do oddania mieszkania w stanie niepogorszonym.

SESJA ZDJĘCIOWA I PUBLIKACJA OFERTY

Sesja zdjęciowa mieszkania to kluczowy element przygotowania oferty do publikacji. Pracując nad treścią ogłoszenia staramy się opowiedzieć o największych atutach mieszkania, wykorzystując przy tym starannie wyselekcjonowane zdjęcia nieruchomości. Ogłoszenie zostanie opublikowane na serwisach ogłoszeniowych i portalach społecznościowych.

NASI SPRAWDZENI NAJEMCY

Weryfikacja najemców to konieczne działanie aby nasz najem był bezpieczny, aby chronić Państwa mieszkanie. Pierwsza weryfikacja odbywa się już na poziomie rozmowy telefonicznej. Kolejna to prezentacja mieszkania, podczas której możemy się dowiedzieć najwięcej o potencjalnym najemcy. Bezwzględnie od każdego najemcy wymagamy zaświadczenia o wysokości zarobków i/lub zatrudnieniu, OC najemcy.

UMOWY NAJMU I PRZEKAZANIE MIESZKANIA NAJEMCY

Umowy najmu uwzględniają wiele sytuacji, my dbamy aby nasze umowy z przyszłymi najemcami uwzględniały wszelkie klauzule, przez co minimalizują się wszelkie ryzyka związane z najmem m.in. stosujemy najem okazjonalny, OC najemcy.

MONITOROWANIE PŁATNOŚCI ORAZ STANU MIESZKANIA

Przez cały czas trwania umowy najmu naszym obowiązkiem jest monitorowanie płatności oraz dbałość o stan mieszkania. Mieszkanie jest regularnie kontrolowane przez nasz serwis techniczny.

.